وبلاگ پابجی شاین

10 حقیقت در مورد پابجی موبایل که نمیدانستید

بازی پابجی موبایل بدون شک یکی از پرطرفدارترین بازی‌های دنیاست. اگرچه این بازی در بعضی کشورها از جمله هند ممنوع اعلام شد و به زودی از مارکت بازی‌های موبایلی این کشور حذف می‌شود، اما این حقیقت را که بازی پابجی موبایل جزو برترین بازی‌های تاریخ است، انکار نمی‌کند. در ایران هم بازی پابجی طرفداران میلیونی دارد و روزانه عده زیادی از گیمرهای ایرانی مشغول این بازی هستند. پس با توجه به محبوبیت و شهرت این بازی فکر نکنیم بد باشد حقایق بازی پابجی موبایل را به شما بگوییم تا این بازی را بهتر بشناسید.

ده مورد از حقایق بازی پابجی موبایل را بدانید

۱. بازی پابجی موبایل از پابجی PC پرطرفدارتر است
درباره اولین مورد از حقایق بازی پابجی موبایل باید بگوییم در سال ۲۰۱۹، مجله خبریThe Esports Observer گزارش داد بازی پابجی موبایل بیش از ۴۰۰ میلیون بازیکن دارد و از این تعداد ۵۰ میلیون آن‌ها گیمرهای فعال روزانه هستند. اما در سوی دیگر داستان، بازی پابجی PC است که روزانه ۸۰۰هزار بازیکن فعال دارد. پس مشخص می‌شود طرفداران بازی پابجی موبایل بسیار بیشتر از پابجی PC است.

۲. بازی پابجی موبایل بیشترین تعداد دانلود را در کشور هند داشته است

خبرگزاری Sensor Tower طی گزارشی اعلام کرد، بالاترین تعداد دانلود بازی پابجی روی موبایل مربوط به کشور هند بوده است. اینطور که گزارش شده این بازی ۱۷۵ میلیون بار در این کشور دانلود شده است. در ضمن، گزارش جدیدی منتشر شده که نشان می‌دهد قبل از اینکه PUBG Mobile در کشور هند ممنوع شود، به تعداد دانلود بیش از 200 میلیون رسیده بوده است و این هم یکی دیگر از حقایق بازی پابجی موبایل است که شاید دانستن آن برایتان جالب باشد.

۳. بازی پابجی موبایل تنها بازی موبایل بود که در تلویزیون هند تبلیغ شد

یکی از حقایق بازی پابجی موبایل این است که این بازی تنها بازی موبایل است که به صورت گسترده در تلویزیون هند تبلیغ شد. مدت این تبلیغ تلویزیونی ۲۷ ثانیه بود و در شبکه‌های مختلف تلویزیونی پخش شد.

۴. عنوان PlayerUnknown’s Battlegrounds به دلیل مشخصی انتخاب شده است

یکی دیگر از حقایق بازی پابجی موبایل این است که عنوان اصلی این بازی یعنی PlayerUnknown’s Battlegrounds و به طور خاص عبارت Play Unknown اسم گیمینگ مستعار توسعه‌دهنده این بازی یعنی «برندن گرین» (Brendan Greene) است. علاوه بر این، از آنجایی که مفهوم این بازی مبارزه در میدان‌های نبرد گسترده است، او تصمیم گرفت Battlegrounds را هم به نام بازی اضافه کند.

۵. خلق و تولد بازی پابجی داستانی داشته است

یکی دیگر از حقایق بازی پابجی موبایل این است که داستانی که باعث خلق و تولد این بازی شد، در کانال رسمی یوتیوب بازی منتشر شد. نکته جالب اینجاست که هر فصل این بازی داستان خاص خودش را دارد و نشان می‌دهد توسعه‌دهنده این بازی برای ساخت یک بازی شوتر اول شخص وقت و انرژی گذاشته تا هر فصل داستان خاص خودش را داشته باشند. چیزی که در بازی‌های شوتر اول شخص به ندرت دیده می‌شود.

۶. بازی پابجی موبایل یک سریال اینترنتی دارد

همانطور که قبلا گفتیم، کشور هند تا به این لحظه، رکورددار دانلود بازی در جهان بوده است. یکی از حقایق بازی پابجی موبایل این است که بازی تا حدی در هند محبوب شده است که یک سریال اینترنتی یا اصطلاحا web-series به نام Dosti Ka Naya Maidan (میدان دوستی جدید) دارد و این سریال را می‌توانید در کانال رسمی PUBG Mobile در هند دنبال کنید.

۷. توسعه‌دهنده بازی پابجی موبایل Tencent Games است

شرکت PUBG که در کره قرار دارد، نسخه کامپیوتری بازی را منتشر کرد، اما شرکت چینی Tencent Games دید که فرانشیز این بازی چقدر محبوب و مشهور شده است و با شرکت PUBG Corporation مذاکره کرد و نسخه موبایل این بازی را طراحی و عرضه کرد. یکی از حقایق بازی پابجی موبایل این است که شرکت چینی Tencent Games ایده اصلی بازی را از شرکت PUBG گرفت و بازی موبایلی ساخت که بارها بهتر از بازی اصلی بود.

۸. دلیل نامگذاری نقشه اول به Erangel

از دیگر حقایق بازی پابجی موبایل دلیل نامگذاری Erangel برای نقشه اول این بازی است. این نقشه نه تنها اولین، بلکه اصلی‌ترین نقشه بازی PUBG Mobile هم هست. این نقشه در اصل از نام دختر «برندن گرین»، توسعه‌دهنده بازی، گرفته شده است. نام او «ارین» (Eryn) است که توسعه‌دهنده بازی گاهی او را «فرشته» (angel) هم صدا می‌کند. اسم Erangel از ترکیب این دو کلمه ساخته شده است.

۹. تعداد مکان‌های واقعی موجود در بازی

یکی دیگر از حقایق بازی پابجی موبایل درباره مکان‌های واقعی روی نقشه‌های این بازی است. مکان‌های تخیلی و ساختگی زیادی در این بازی وجود دارد، اما بسیاری مکا‌ن‌های دیگر هم هستند که از دنیای واقعی به بازی وارد شدند. مثلا «مدرسه» (School) در چرنوبیل روسیه، یک مکان واقعی است. مثال دیگر «پناهگاه» (Shelter) است که در واقع انبار تسلیحات هسته‌ای متروکی در اکراین است.

۱۰. ربات‌های هوش مصنوعی

بازی پابجی موبایل با تعداد زیادی ربات هوش مصنوعی (AI bots) عرضه شده است که این ربات‌ها برای این در بازی هستند که به بازیکن تازه‌وارد کمک کنند اعتماد به نفس داشته باشد و خیلی زود پیشرفت کند. تا مرحله ۱۰، بازیکنان بیشتر فقط با این ربات‌ها بازی می‌کنند و به تدریج و بعد از اینکه تجربه کافی کسب کردند، با بازیکنان واقعی‌تر بازی خواهند کرد. این آخرین مورد از حقایق بازی پابجی موبایل بود که امیدواریم از خواندن آن‌ها لذت برده باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *